Skip to content

Jak wygrywać proste konkursy internetowe

Okazuje się, że całkiem łatwo i prosto można wygrywać konkursy internetowe. Oczywiście, nie te olbrzymie i zakrojone na dużą skalę, gdzie mamy milion etapów i kwalifikacji do przejścia, a po drodze całe hordy konkurencji. Mówię tutaj raczej o tych konkursach, gdzie trzeba napisać jakiś komentarz, albo wyjaśnić dlaczego sądzisz, że jajka na miękko są lepsze od tych na twardo. Można też napisać jaką postacią z serialu chciałoby się być i… wygrać szałowe gadżety filmowe! Ja tak ostatnio zrobiłem, stosując przy tym wszystkim kilka prostych sztuczek. Zapraszam do czytania!

Kojarzycie stronkę hatak.pl? To taki lepszy filmweb. Nie ma tu nachalnych reklam, nawigacja pomiędzy ciekawostkami filmowymi jest prosta, a sprawna moderacja komentarzy sprawia, że nawet te czyta się przyjemnie, bez obawy o natknięcie się na internetowy idiotyzm. Bardzo polecam, szczególnie z tego powodu, że od czasu do czasu można tam trafić na ciekawe konkursy, które nie wymagają za wiele wkładu, a można coś ciekawego wygrać. Szczególnie jeśli jest się fanem serialu Gotham. Całkiem niedawno hatak ogłaszał mini wyzwanie związane z tym serialem. Zadanie było banalne – trzeba było napisać, którą postacią z serialu chciałoby się być i dlaczego. Najlepsze odpowiedzi dostawały serialową parasolkę Pingwina i odznakę Jima Gordona (wszystko w mega wypasionym pudełku). Co zrobiłem?

Najpierw przeczytałem komentarze. Ludzie pisali w nich jakimi postaciami chcieli być i zazwyczaj wskazywali te rzeczywiście najbardziej interesujące (Harvey był numero uno). Argumentacje większości osób były bardzo podobne, a to już wskazywało dalszy rozwój moich działań. Chcesz wygrać? Zrób coś innego niż wszyscy! Pomyślałem, że moją postacią będzie Edward Nigma, bo dawał duże możliwości interpretacji postaciii… eee, nie! Po prostu pamiętam Jima Carreya jako Nigmę i to jak jego zagadki zaszczepiły we mnie upodobanie w rozwiązywaniu riddli. Dlatego też, wysłałem do konkursu to:

Ewentualne podpowiedzi co do mej persony
jestem
Nie mogą być podane za zgodą jednej strony
Zagadką
Implikując posłuszeństwo zagadek rozwiązania
bo
Ginie w Twoich słowach próba zapoznania
lubię
Mijanej postaci szczegółowej cechy
zagadki
A gdyby między wierszami się ukrytym cieszyć?

Bum! Wierszyk z zagadką i twistem w środku (jeśli jeszcze tego nie znaleźliście, to zaznaczcie wersy w limeryku). Coś innego? Na pewno, jeśli porównamy to z komentarzami pod konkursem. Podejrzewam, że spośród odpowiedzi próbka mojej poezji (sic!) również się wyróżniała. Dzięki inności wygrałem bardzo fajny zestaw gadżetów!

Podsumowując, żeby wygrywać w prostych konkursach trzeba przede wszystkim zaskoczyć innością i wyróżnić się z tłumu. Dodatkowe podpowiedzi? Proszę bardzo!
– im mniej konkurencji, tym lepiej (czyli szukamy niszowych konkursów, nie wielkich loterii)
– unikamy losowości (lepiej się postarać, niż zdawać się na bardziej lub mniej niedowidzący los)
– analizujemy konkurencję (żeby zrobić coś inaczej niż oni)
– konkursy typu „wyślij sms”, albo „polub/udostępnij na fejsie” możemy praktycznie odrzucić z miejsca, bo zazwyczaj bierze w nich udział za dużo osób, chyba żeee…
– …regulamin przewiduje nagrodę dla każdego, kto weźmie udział. A owszem, są takie konkursy. Kiedyś Nescafe za lajki i udostępnianie ich kontentu dawało kubki termiczne, a Axe „klikery”. Zdobyłem jedno i drugie i nie kosztowało mnie to więcej niż kilka ruchów palcem. Mała rzecz, a cieszy. Innymi słowy – czytamy regulaminy!
– korzystamy ze swoich atutów. Ja lubię zagadki, więc wymyślenie powyższej nie stanowiło dla mnie problemu. Wykorzystanie talentu jest jak najbardziej kartą dającą górną rękę. Przekonałem się o tym zresztą nie tylko przy konkursie Gotham, ale też ostatnim pisarskim konkursie na Falkon. Lubię pisać i moje opowiadanie zdobyło wyróżnienie. Najs! (opowiadanie „Jak zakatrupić smoka” można znaleźć w dziale E-BOOK na górze strony)

No to co? Nie ma na co czekać, tylko trzeba teraz brać udział w konkursie! A gdzie je znaleźć? Cóż, jest trochę stronek zbierających konkursy w jedno miejsce i tworzących pewną bazę (na przykład sledzimyonkursy.pl). Z ich użyciem znalezienie konkursów nie powinno być problemem.

Do dzieła i powodzenia! 😀

Published inBlog