Skip to content

HEIST rpg – demo za darmo

Za darmo! Bo co jakiś czas wrzucam pewne rzeczy za darmoszkę. Tym razem wrzucam grę fabularną z prośbą o informację zwrotną. Niedawno opracowałem swój system HEIST rpg, który jest bardziej narracyjny niż liczbowy, w którym bohaterowie wcielają się w postacie złodziei, gangsterów i cwaniaków w alternatywnej rzeczywistości Stanów Zjednoczonych w latach 20tych XX wieku. Na końcu tego posta znajdziecie link do demonstracyjnej, w pełni grywalnej wersji gry. Zależy mi, żebyście ściągnęli ten minipodręcznik, przeczytali i spróbowali zagrać. Powiedzcie mi potem, czy wszystko jest zrozumiałe i jak się grało. A na początek, niech Was zainspiruje tło fabularne.

W 1900 roku prawda skrywana przez rządy świata wyszła na jaw. Kamienie i metale szlachetne staną się bardziej cenne niż zwykle, bo zwyczajnie się kończą. W 1913 zamknięto ostatnią kopalnię złota na Alasce, a dwa lata później ostatnią kopalnię diamentów gdzieś w Afryce. Od tamtego czasu rzeczy się szybko posypały i kryzys ogarnął Stany szybciej niż gorączka ogarnia noworodka. Każdy się zabezpieczał, każdy dbał tylko o siebie, a rynek załamał się jak nigdy wcześniej.
I wierz mi stary, rząd działał najlepiej jak potrafił. Starali się łatać dziury budżetowe, zachowywać porządek na ulicach, nie zabraniać ludziom zbyt wielu dóbr… Cóż, wyszło jak wyszło.
Po fali zamieszek, po tym jak padł Manhattan, ludzie trochę otrzeźwieli. Społeczeństwo zaczęło się kształtować na nowo, budować coś razem. Wiesz stary, jak długo można żyć w chaosie? Jakiś czas pewnie było wesoło, ale Boże uchowaj by Ameryka miałą popaść w nieustający rozbój i pogłębiający siębrutalny indywidualizm. Tylko, że jak to zwykle bywa, wśród ogólnej zgody na odbudowanie kraju, byli też i tacy, którzy chcieli to wykorzystać.
My, stary. To my. Złodzieje. Cinkciarze. Naciągacze. Łotry i przestępcy spod każdej ciemnej gwiazdy – wszyscy tu jesteśmy z tego samego powodu. Bogactwo.
I nie ważne, czy wychowałeś się na ulicy, czy jesteś potomkiem angielskiego lorda. W świecie złodziei jesteś nikim, dopóki się nie wykażesz. Musisz zyskać Respekt, stary.
Dlatego bierz dupę w troki i zasuwaj do swojego Bossa. Niech nakręci Ci jakąś robotę. Zbierz paru chłopaków i jazda. Jest parę miejsc, jest kilku ludzi, którzy na kryzysie dorobili się niezłego majątku. I nie mówię tu tylko o pieniądzach. Mówię o prawdziwym złocie, o prawdziwych kamieniach szlachetnych! Co, nie wierzysz, że jeszcze istnieją? Ha! Zdziwisz się ile rzeczy ludzie potrafią sobie skitrać w czasach kryzysu. Ale kryzys już minął, prawda? No właśnie, a to oznacza, stary, że teraz czas na nas.

HEIST rpg demo

Wesprzyj powstanie pełnej wersji: https://tworzegry.pl/produkt/heist-rpg-przedsprzedaz/

Published inZa darmo!