Skip to content

Grywalizowany budzik – Nebula Alarm Clock

Grywalizowany budzik, to coś co chodziło mi po głowie od dłuższego czasu. Wyobraźcie sobie tylko, że tak trudna czasami czynność, jak wstawanie rano moglibyśmy zamienić na czynność przyjemną, zabawną, dającą fun. Po wielu próbach i testach różnych opcji znalazłem chyba tę najlepszą. Przedstawiam Wam aplikację na androida: Nebula Alarm Clock.

Nebula, to budzik. Ustawiasz godzinę pobudki i włączasz na noc aplikację, by chodziła w tle. Chodzi o to, by apka wiedziała, o której dokładnie rozpoczynasz sen. W czasie spoczynku, apka wylicza czas jaki masz na sen i dzieli go na okresy. To co się dzieje w trakcie tych interwałów to najfajniejsza część pomysłodawców aplikacji. Wtedy bowiem, w naszym telefonie rośnie gwiazda – Nebula.

Jeśli prześpimy tyle, ile założyliśmy na początku, gwiazda urośnie w sporą supernowę. No dobra, tylko co dalej? Dalej, przy pobudce, musimy tę gwiazdę zebrać do naszej kolekcji. Jeśli wciśniemy drzemkę, gwiazda nam ucieknie i nie zbierzemy jej. No dobra, ale po co zbierać te gwiazdy? Otóż, kilka takich gwiazd układa nam gwiazdozbiór. Mechanika zatem podobna, do Pokemonów (zbierz je wszystkie), przy okazji wykorzystująca naszą wewnętrzną motywację, do kolekcjonowania. To silny motywator i uwierzcie mi – naprawdę działa, jeśli tylko damy mu szansę i wypróbujemy apkę.

Na koniec, jest jeszcze kwestia samej pobudki. Nebula oferuje nam tutaj kilka opcji do wyboru, żeby nie było tak łatwo.

Możemy włączyć opcję skanowania kodu QR/kreskowego, która wyłączy budzik. Możemy włączyć opcję rozwiązywania zagadek (kliknij kolor wyświetlany przez napis, tyle tylko że sam napis jest wyświetlany w innym kolorze, np. niebieski). Możemy w końcu potrząsnąć telefonem. Wybór opcji jest dość zadowalający.

Polecam Nebula Alarm Clock, bo grywalizacyjna apka wykorzystuje szereg ciekawych technik growych. Od zestawu kolekcjonerskiego (motywacja dodatnia), po utratę progressu (negatywna motywacja). Jest więc całkiem silnym narzędziem, które może zamienić prostą, często uporczywą czynność wstawania w fajną grę.

Nebula Alarm Clock na Google Play

Jeśli interesują Was najlepsze grywalizowane aplikacje, to zapraszam Was na 9go czerwca do Krakowa, gdzie będę miał przyjemność występować w trakcie konferencji Expo Digital Nomads, podczas której opowiem więcej o najlepszych grywalizowanych aplikacjach, które ułatwiają pracę zdalną i życie klasycznego digital nomada.

Strona konferencji: http://www.digital-nomads.pl/

Published inBlogGrygrywalizacja